Рокси "Roundhouse" Michaels2019-01-18T23:34:56+00:00

Борба против првенство: 2019 печатени и автограмирани календар

$19.99

Нашите првенства за борби за долна облека: Календарот 2019 е избран од страна на широк спектар на фотографи кои се посветени на обезбедување на вкусни слики кои ја рефлектираат убавината и сексуалноста. Постојат 13 слики во боја во овој секси календар на некои од најжешките WMMA борци во светот! Ова е одличен подарок или декор за упорните борбени спортски фанови!

  • Службен долна облека борбата првенство стока.
  • Избрани месеци, автограмирани од вашите омилени борци.
  • Нашите календари се испечатени на врвна тешка хартија.
  • Големи мрежи за означување на состаноци и настани.
  • Високо квалитетно спирално врзување.
  • Мерки 11 x 8.5 инчи затворени и 11 x 17 инчи отвори.

Нарачајте рано, резерви ограничени!

категорија:

План за членство во ВИП

$5.99 / месец и a $19.99 надомест за регистрација

- Сите настани на LFC: минато, сегашност и иднина! (Почнувајќи од LFC 18)
- Секоја сезона на телевизиската серија на дивите реакции на ЛФЦ "Откриена!"
- Пристап до илјадници слики со висок квалитет
- Ексклузивна содржина само за членови
- 2 Билети на претстојниот настан со пристап до задните сцени и автограф од борците
- Сите идни изданија вкл. Членови само колекционерски!
- Откажи во секое време

Извршниот директор на LFC Шон Донели Интервју

Мајк Ларкин, една половина од S + М подкаст интервјуа LFC извршен директор Шон Donnelly. Слушајте додека зборуваат како Шон се вклучи во LFC, The LFC Calendar, The LFC Reality Show, неговата продукциска работа во LFC, неговата продукциска работа во целост, и многу повеќе. Провери го!

Слушај сега

Пробивање низ стаклениот плафон

Никогаш нема да се извиниме за нашата генерација.
Ние сме навивачи, борци и промотори.
За денес, утре и во следната генерација.
Ние сме LFC!

Една статија за испитување #феминизам во спортот и како LFC планира на патека-пламнал пат за следната генерација на женски спортисти!

Прочитај повеќе

ФИНАНСИРАНА ФИДЕРПогледни повеќе

Висина: 5'6 "/ 168 см
Тежина: 140 lbs / 63 kg
Место на раѓање: Бурлингтон, ИА САД
21-1

Секој спорт има најголем дел од времето, а LFC не е поинаков. Златниот стандард во оваа лига е Пердерот "Хамер" Хаден. Таа е непогрешлив скокач кој изгледаше како да се игра со своите противници, намалувајќи го високо оценетиот кандидат на ништо повеќе од спаринг партнер. Пердув гордо го подигна статусот на нејзиниот роден град, Бурлингтон, Ајова, секој пат кога додаде уште една победа.

Да, рекордот на Хаден не е без осамен недостаток, но таа загуба дојде како резултат на не-титула натпревар, во кој некои тврдат дека нејзиниот фокус беше отсутен, бидејќи појасот не беше на линијата каде што "Чекан" доста се бореше со неинспирација . Сепак, таа се опорави и покажа каква било сомневања каква доминација во кафезот навистина изгледа. Некои навивачи се чувствуваат силно што таа се повлече прерано и очекува да се врати да побара нешто што некогаш му припаѓало: насловот на ЛФЦ.

ОСИГУРУВАНИ ВЕЌЕНИЦИПогледни повеќе


СЕЛЕКТОР ЗА ЈАЗИК

Дали знаевте дека сега можете да ја разгледате нашата веб-страница на јазикот на вашиот избор?

- Кликни овде за повеќе информации -


Најнови ВИДЕОПогледни повеќе

ТРЕНДНИ ТЕМИПогледни повеќе

Пробивање низ стаклениот плафон

Декември 8th, 2018 Ние никогаш нема да се извиниме за нашата генерација. Ние сме навивачи, борци и промотори. За денес, утре и во следната генерација. Ние сме LFC! На 15-годишниот [...]

"Враќање на животните"

{Лорен Fogle} се газење на малку да се врати во кафезот. Прекар "Животните", Лорен е жесток натпреварувач кој секогаш сака да докаже дека е најдобар. Во моментов маргинализирани со [...]

Книга на LFC

Направете вашиот следен настан незаборавни со првенството за борба против долна облека! Внимание промотери! Дали во моментов работите со казина, театри, хотели, паркови за одмор, клубови, барови, пабови или друго место? Ние [...]

WMMA соединувањето во Вегас: дел 2

Најголемиот настан за вкрстена промоција во историјата на ММА брзо се приближува. Со Европскиот шампион на LFC {Jolene Hexx} го освојува шампионот на Американката за светлосната тежина на Американката Аманда 'The Lioness' Nunes [16-4]. Медиумите го нарекоа како [...]

WMMA соединувањето во Вегас: дел 1

Краток расказ од CAM. {Jolene Hexx} неколку пати го одложивме нашето закажано интервју; таа има проблеми да ме приспособат во нејзиниот зафатен распоред на филмски улоги и фотоснимки. Џолин не [...]

ПАРТНЕРИ